Sons of Wallachia


Join the forum, it's quick and easy

Sons of Wallachia
Sons of Wallachia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cum fac comert

2 posters

Go down

Cum fac comert Empty Cum fac comert

Post  Radtot Fri Nov 19, 2010 11:05 am

Comertul se face cu mercanti care ii gasiti in Trade Center sau in meniul eroilor pozitia IV.

Debutam cu recrutarea mercantului din Taverna apoi mergem in Trade Center si ii incarcam cel putin un capital de 50.000 gold.

Utilizam butonul Dispach si il trimitem intr-un Famous City unde cheltuim banii pe bunuri pana umplem desaga Very Happy.
Atentie si la ce cumparam de preferat sunt bunurile cu Workship Benefits = 2 sau 3, unde nu gasim cumparam si cu 0 Razz
Dupa ce am deselat calul cu bunuri plecam spre alt Famous City unde vindem bunurile respective, o sa observam ca vor fi vandute cu un pret mai mare, si repetam misiunea.

Comertul se face de preferat intre Famous City (vanzare - cumparare) iar optional doar la cumparare si din Vilage.

Dupa ce va umpleti de bani si doriti sa ii aveti in oras utilizati butonul Recal Hero, ca sfat sa mai faceti ceva bani pana a ajunge mercantul in oras ar fi sa ii stabiliti ruta de comert pana la cel mai apropiat Famous City si sa nu uitati sa cumparati bunuri inante de ai da comanda Recal Hero deoarece toti banii vor fi descarcati in orasul vostru, asa eroul va ramane cu bunurile pe el si puteti continua traseul direct din oras spre urmatoarea destinatie.

Sfat pentru incepatori:
De preferat este ca comertul pentru inceput sa il faceti pe ruta: Rome -> Milan-> Berlin deoarece sunt cele mai scurte rute si mercantul creste repede facand schimburi foarte des.

Cand ajungeti cu mercantul mai sus de lvl 20 puteti mari ruta alegand orice punct de pe harta!
La un nivel inalt al mercantilor creati-va trasee intre capitale!

Nu va doresc decat spor la comert!

Radtot!
Radtot
Radtot
Lider

Posts : 38
Join date : 13/11/2010

https://sowguild.forumotion.com

Back to top Go down

Cum fac comert Empty Re: Cum fac comert

Post  Asyanah Sat Dec 18, 2010 3:28 pm

eu am o alta strategie de a face comert:
folosesc de la inceput 4 comercianti pe care ii incarc in oras cu cate 200k gold si ii trimit intr-un sat (ex: Gyor) de pe langa un oras faimos, unde gasesc bunuri ieftine de cumparat dar care sa aiba si worship benefit (ex: Eaglewood si Frankincense au cate 2 puncte, fiecare, la worship benefits). In sat cumpar bunurile amintite mai sus, cat pot de mult pe fiecare comerciant, iar apoi ii trimit in cel mai apropiat oras faimmos (Ex: Belgrad) acolo vand toata marfa pe care am cumparat-o, dupa care ii trimit inapoi in acel sat sa cumpere bunuri si apoi sa se intoarca in oras sa le vanda..si tot asa.
Daca incarci 4 comercianti cu cate 14 eaglewood si 1 frankincense dupa numai 5-6 ture de carat marfa intre Gyor si Belgrad iti triplezi cantitatea de gold pe care ai incarcat-o initial din orasul tau....eu unul asa fac de la inceput iar eroi mei sunt de lvl 57, 52, 49, respectiv 44.

Tip: incarca punctele la comercianti la: load (cantitatea maxima in kg pe care o poate cara), speed (viteza cu care se deplaseaza comerciantul pe harta) cat si la elocventa (determina abilitatea eroul de a negocia preturile la cumpararea sau vanzarea bunurilor)
Asyanah
Asyanah
Membru Valahia

Posts : 7
Join date : 16/12/2010
Location : Romania

http://www.dreamstime.com/Asyan_info

Back to top Go down

Cum fac comert Empty Re: Cum fac comert

Post  Radtot Tue Dec 28, 2010 10:10 am

un clip poate e mai sugestiv:



Radtot
Radtot
Lider

Posts : 38
Join date : 13/11/2010

https://sowguild.forumotion.com

Back to top Go down

Cum fac comert Empty Re: Cum fac comert

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum